7+1 kroků,jak si zařídit moderní a příjemnout kancelář ve vašem stylu

Jako ostřílené letité podnikatelky jste nejspíš pracovaly už ledaskde (v kavárnách, na pláži, mezi drobky v kuchyni…), možná ještě pamatujete, jak s prvním opravdovým pracovním stolem přišel i pocit, že to podnikání vám prostě sluší.

Už tedy víte, jak důležité je mít prostor, kde se cítíte pohodlně, sebevědomě a produktivně.

Možná hledáte inspiraci nebo svůj prostor chcete posunout na nový level a uvědomujete si, že vaše kancelář je i odrazem vaší osobnosti a úspěchů.

Jak na kancelář, která podpoří vaše sebevědomí i prosperitu

Jak si vytvořit příjemnou a stylovou moderní kancelář? Sepsala jsem pro vás 7 tipy a jeden extra navíc. 

1. Nábytek, do kterého se zamilujete

Pracovní stůl svým způsobem vyjadřuje váš přístup k byznysu. Když zabrousíme do feng shui, měl by být stabilní a ideálně abyste neseděly zády ke dveřím, působí to podvědomou nejistotu, která může prosakovat do vašich aktivit.

Možná jste zacílily roční cíl a za odměnu si koupíte konečně designový kousek nebo máte jako já štěstí na parádní kousky z druhéh ruky. Pamatujme ovšem, že krása není všechno. Alespoň v tomto případě – kdy valnou část dne sedíme.

Když zadáte do Googlu zdravá kancelář nebo ergonomie, otevře se vám zcela nový svět. Podložky pod nohy, ergonomické klávesnice, vzduchové polštářky pro uvolnění tlaku na kostrč, stoly, u kterých se dá pracovat v sedě i ve stoje…

Tip: No, bohužel ne všechno je krásný, takže laďte dle citu. Málokdy pěkné židle splňují požadavky na zdraví. Já to řeším kompromisem, mám židli funkčí, přes sedadlo huňatou kožešinku a přes opěradlo svůj oblíbený kardigan. Designové sezení můžete pořídit v rámci bodu 7.

I výškově nastavitelné stoly existují, ale já osobně jsem narazila akorát na hnusné, mám to vyřešené pevnou policí, kam přemístím notebook, když chci pracovat chvíli ve stoje.

2. Pracujte se svými archetypy

Archetypy určují naši specifickou cestu k prosperitě i to, co nám v podnikání dělá dobře (ano, máme právo si byznys model upravit k obrazu svému). To platí i pro kancelář. Expertky budou spíše tíhnout k minimalismu a knihovna bude jasnou volbou, zatímci pečovatelky a konektorky zvolí hřejivý, měkký styl a v jejich prostoru nebudou chybět fotografie blízkých lidí. U rebelek a vizionářek najdete v kanclu předměty, jejichž původ bude mít jistě zajímavý příběh, tyhle dámy nejvíc budou mít potíž udržet pořádek, takže můžou investovat do trochu organizace.

Celebrity a milovnice se budou chtít v kanceláři cítit pohodlně, nejspíš u nich najdete luxus a estetické ladění. Aristokratky můžou zařizování kanceláře odkládat, protože prostě nemaj čas, budujou svý impérium a mají rozjete (stejně jako vizionářky a rebelky) nejméně pět projektů.

Tip: Obklopte se předměty, které vás podněcují. Pokud se za nějakým ale skrývá i plno stresu (například diplom z vejšky), je lepší ho archivovat.

3. Inspirujte se severským stylem

Jako někdo, kdo žije 8+ let v Dánsku, můžu říct, že neutrální tóny akcentované osobními, klidně už odvážnějšími barvami je něco, co dodává duši klid. Seveřané věří, že bytový design by měl být jemný ke smyslům (přicházíme domů z hektického světa, chceme si odpočinout). Když prostor nevysává pozornost, zbývá energie na tvoření a prodej.

4. Organizujte jako královny

Mít vše po ruce a přehledně uspořádané je klíčové. Chaos našemu byznys sebevědomí neprospívá, ale ani nudné, hnusné šanony. Investujte do krásných pořadačů, desek na dokumenty a psacích podložek s klipem, na našem eshopu si můžete vybrat, aby ladily vaší osobnosti.

 • vše k danému tématu si skládejte do složky na dokumenty
 • desky s gumičkou můžete snadno vzít i na cesty
 • archivujte do pěkných pořadačů (hned se to účto a daně dělaj líp!)
 • na meegingu uděláte dojem, až si budete zapisovat na papír v psací podložce
 • i aktuálně řešené máte vždy na očích a po ruce v klipu v psací podložce
 • v psací podložce můžete psát své nápady i pohodlně v křesle
5. Vitalita – světlo (vizuální komfort) a život

V létě si naše oči užívají venku až 100 000 luxů. I dobře osvětlená kancelář dosáhne maximálně 300 luxů! Usilujte o to, aby se vašim očím dostalo co nejvíce denního světla. Dopřejte si chvíle odpočinku od obrazovky. Dánská média doporučují chodit ven během poledních přestávek a kdykoliv to jde, v práci se posadit aspoň k oknu…

Tip: V moderní společnosti oči zaostřujeme hlavně na blízko, ve volných chvílích uvolněte oči do dálky (stromy, obzor, obloha). Osobně věřím, že i vaší podnikatelské vizi to prospěje – dívat se dále s jasnou vizí.

Můžete si pořídit světelnou terapii – a speciální lampu si v zimě každý den 30 minut užít.

Dostatek světla je zásadní pro naši kreativitu, rozhodovací schopnosti i soustředění.

V kancelářích se více napodobuje bílé dení světlo. Do relax koutku z bodu 7 se hodí spíše hřejivé teplé, které navodí relaxaci.

Náš životní pocit, kvalitu pracovního života podpoří i čerstvý vzduch, čerstvé jídlo, miska jahod na stole a džbán s domácí limonádou nebo vynikajícím čajem, káva v oblíbeném hrnku dodají vašemu dni pocit zdravé firemní kultury.

Vitalitu vašeho pracovního prostoru podpoří i květiny, ať už pokojovky (existuje mnoho druhů, na které můžete klidně i 14 dní zapomenout), nebo květiny ve váze. Krása je nezbytnost, udělejte jí prostor ve vašem rozpočtu a obáváte-li se dopadů na vaši peněženku, klidně tomu přizpůsobte svou cenotvorbu.

6. Dejte prostor technologii a inovacím

Buďte o krok před svou konkurencí. Jistě jste už taky kreativně stavěly věže z krabic a knih jako stojany pro živé vysílání a ano, nemusíme mít hned všechny trendy věci, co na nás vykukují na Instagramu jako „must have“, ale jestli víte o něčem, co vám usnadní práci, investujte do sebe.

Zde několik tipů:

 • o výkonném počítači se netřeba zmiňovat (já nedám dopustit na vyšší kategorii HP)
 • stejně tak kvalitní telefon, který zvládne moderní aplikace a umí parádní fotky a videa
 • (jakmile si je pořídíte, říkáte si, jak jste bez nich mohly žít)
 • externí monitor rozšíří kreativní pracovní online prostor
 • PowerCube nabíječka/zásuvka je praktická věc
 • bezdrátové nabíječky jsou fajn (když někdo volá, nemusíte opojovat)
 • ještě next level je nábytek s nabíječkami vestavěnými, včetně žlábků na kabely
 • bezdrátová sluchátka umožní chodit po kanceláři a poslouchat podcast z pc
 • další možnosti: Remarkable 2, video konferenční systém, čistička vzduchu, trezor na cennosti
 • vyhřívaná podložka pod nohy (doporučuju!)
 • a pak je tu vaše osobitost – moje kancelář se neobejde bez kvalitního kávovaru : )
 • (jsem pozadu, chatGPT říká, že prý už jsou i takové, které vám udělají espresso přes smartphone)
7. Vytořte si relaxační obnovující zónu

Máte-li to štěstí, že vaše pracovna je větší, skvělý je relaxační kout, kde se můžete zabořit do křesla nebo polštářů a dát svým myšlenkám rozlet nebo odpočívat mezi pracovními bloky.

Ať si to můžete dovolit, či nikoliv, existují způsoby, jak svou energii obnovovat průběžně. Je to samozřejmě schopnost se zastavit, uvědomit si, kde jsem a co dělám, ale i detaily, jakými se obklopuji, mi mohou připomínat kdo jsem akam směřuju – kvalitní pero, stylové hodiny nebo elegantní kancelářské potřeby mohou dodat vaší práci ten správný šmrnc.

Bonus – jak svému prostoru říkáte?

Zdá se to jako banalita, ale ten váš prostor si zaslouží slušivé jméno. Co vám vyhovuje? Kancelář, office, dílna, pracovna? Já našemu tvořivému prostoru ráda říkám studio.

Investujte do svého prostoru, aby vám dodával energii a inspiraci každý den. Mrkněte i na náš eshop a objevte produkty, které vám pomohou udržet pořádek a dodají vaší kanceláři styl.

Vybraly jste bod, který chcete už tento týden začít implementovat? Dejte nám vědět?


Co k tomu máme v eshopu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru